Wedstrijdverslag

De strijd bij de internationale mannen ging tussen Abrar Osman uit Eritrea (winnaar in 2014) en de uit Ethiopië afkomstige Yomif Kejelcha. De 18-jarige Kejelcha had een ruime voorsprong en won in een tijd van 17.21.

Bij de internationale vrouwen was het wederom Viola Kibiwot die net als in 2012, 2013 en 2014 ook dit jaar de eerste plaats voor haar rekening nam in een tijd van 19.32. Voor de vierde keer op rij mag zij zich daarmee terecht Miss 4 Mijl noemen. In 2013 zette de uit Kenia afkomstige Kibiwot nog een wereldbesttijd neer van 19.14.

De uit Boskoop afkomstige Maureen Koster behaalde een derde plek op het internationale podium en een eerste plek op het nationale podium in een tijd van 19.59. Ze verbeterde daarmee het Nederlandse record wat in 2014 werd gelopen door de uit Nijmegen afkomstige Susan Kuijken (20.05). Op de tweede plaats eindigde de uit Groningen afkomstige Marcella Herzog in een tijd van 21.27.

De nationale strijd bij de mannen ging tussen Roy Hoornweg (18.24) uit Nijmegen en Tom Wiggers (18.21) uit Haarlem. Wiggers was Hoornweg slechts een drie seconden voor.

Sbs Fotomarketing 4Mijl151

 

 

Mannen Internationaal

 

 

1

Kejelcha Yomif

Ethiopië

17:21

2

Abrar Osman

Eritrea

17:33

3

Alfred Ngeno

Kenia

17:36

4

Lawi Lalang

Kenia

17:46

5

Philip Kipyeko

Oeganda

18:00

6

Bashir Abdi

België

18:08

7

Tom Wiggers

Haarlem

18:21

8

Roy Hoornweg

Nijmegen

18:24

9

Dennis Licht

Beekbergen

18:28

10

Ross Millington

Verenigd Koninkrijk

18:32

 

 

Mannen Nationaal

 

 

1

Tom Wiggers

Haarlem

18:21

2

Roy Hoornweg

Nijmegen

18:24

3

Dennis Licht

Beekbergen

18:28

4

Stan Niesten

Beverwijk

18:40

5

Richard Douma

Zaandam

18:51

6

Niek Blikslager

Groningen

18:52

7

Joeri Wolf

Arnhem

18:53

8

Frank Futselaar

Arnhem

18:53

9

Frank Blikslager

Groningen

19:08

10

Mike Foppen

Nijmegen

19:11

 

 

Vrouwen Internationaal

 

 

1

Viola Kibiwot

Kenia

19:32

2

Hyvin Kyeng

Kenia

19:53

3

Maureen Koster

Boskoop

19:59

4

Carolyne Jepkosgei

Kenia

20:45

5

Elle Vernon

Verenigd Koninkrijk

21:02

6

Ellinor Kirk

Verenigd Koninkrijk

21:06

7

Marcella Herzog

Groningen

21:31

8

Sarah Lahti

Zweden

21:33

9

Irene van Lieshout

Nijmegen

21:44

10

Jessica Oosterloo

Appelscha

21:55

 

 

Vrouwen Nationaal

 

 

1

Maureen Koster

Boskoop

19:59

2

Marcella Herzog

Groningen

21:31

3

Irene van Lieshout

Nijmegen

21:44

4

Jessica Oosterloo

Appelscha

21:55

5

Yasmin Hillebrink

Groningen

22:05

6

Marije Peters

Groesbeek

22:36

7

Marlies Huigens

Groningen

23:07

8

Suzanne Voorrips

Groningen

23:33

9

Leonie Glazenborg

Westerlee Gn.

23:38

10

Saffira Kiewiet

Eelde

24:01

 

 

Mannen Junioren

 

 

1

Stan Niesten

Beverwijk

18:40

2

Mike Foppen

Nijmegen

19:11

3

Kalid amin

Amersfoort

20:06

 

 

 

 

 

Vrouwen Junioren

 

 

1

Leonie Glazenborg

Westerlee

23:38

2

Babet Broekman

Groesbeek

24:40

3

Ineke van Koldam

Groningen

25:20

 

 

 

 

 

Mannen 35+

 

 

1

Henry Rutgers

Noordeschut

 20:53

2

Jay Sauer

Nijmegen

 21:44

3

Florian Schmidt

Groningen

 22:19

 

 

 

 

 

Vrouwen 35+

 

 

1

Fa Adda

Amsterdam

 24:46

2

Tatjana Cernochova

Utrecht

 25:25

3

Marlies Burgler

Groningen

 25:38

 

 

 

 

 

Mannen 45+

 

 

1

Jan Venhuizen

Smilde

 21:50

2

Martin Veenhuizen

Tynaarlo

 22:00

3

Koen Martens

Nijmegen

 22:40

 

 

 

 

 

Vrouwen 45+

 

 

1

Nicole Weijling-Dissel

Egmond aan den Hoef

 24:05

2

Bertha Bruggenkamp

Smilde

 25:19

3

Theresia Bijl

Stadskanaal

 25:32

 

 

 

 

 

Mannen 55+

 

 

1

Alex Stienstra

Enschede

 21:55

2

Chris Henet

Bemmel

 23:13

3

Henk Olijve

Haren Gn

 23:48

 

 

 

 

 

Vrouwen 55+

 

 

1

Gonny Houtman

Winsum

 29:46

2

Ilona Duits

Glimmen

 30:12

3

Jeltsje van der Wal

Leeuwarden

 32:17

Menzis AA Drink Chiquita Dagblad van het Noorden GasTerra Gemeente Groningen Gemeente Haren Marathon Photos MB Promotions NewComm IT OOG Radio en TV RTV Noord Zalsman Groningen Runner's World Magazine